Zimowy Salzburg ? Austria

Zimowy Salzburg ? Austria
Zimowy Salzburg ? Austria
1 vote, 8.00 avg. rating (79% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (8)Salzburg, miasto rodzinne Mozarta i miejsce powstania jednej z najpiękniejszych kolęd świata (Cicha noc) w zimowej szacie jest chyba najpiękniejszy. Barokowa starówka (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) okryta błyszczącą bielą śniegu, wygląda jak kraina z bajki. W okresie adwentu i Bożego Narodzenia na ulice wychodzą krampusy i perchty, czyli przebierańcy w szkaradnych maskach i futrzanych strojach hałasując i rycząc starają się przepędzić duchy zimy, na placu przed katedrą odbywają się nastrojowe bożonarodzeniowe jarmarki, na których można smacznie zjeść, posłuchać muzyki i kupić unikatowe wyroby rzemiosła artystycznego (świetne na prezenty pod choinkę), ozdoby choinkowe?
W tym okresie przedświątecznym w mieście odbywa się także dużo różnych imprez kulturalnych na przykład można posłuchać Salzburskich Śpiewów Adwentowych na scenie Wielkiego Domu Festiwalowego, lub Śpiewów Adwentowych w Auli Uniwersyteckiej, lub Salzburskich Serenad Adwentowych w Sali Gotyckiej?

Inne wpisy o turystyce:

About

Tagi: bcaa katowice sklep, Szamba Betonowe Lesko, Fotoodmładzanie żary, drążenie foremników, docieplenie granulatem Radom, onlynails cennik, Tynk silikonowy Lakma, orienteering miejski na imprezę integracyjną, busy do danii szamotuły, wałki pa66, kaplica Santori