Wyspa Kos ? Grecja

Wyspa Kos ? Grecja
Wyspa Kos ? Grecja
1 vote, 4.00 avg. rating (59% score)

wycieczki szkolne (8)Kos to niezbyt duża wyspa (druga, co do wielkości Dodekanezu), którą można objechać w jeden dzień, gdyż ma tylko 40 kilometrów długości i 10 kilometrów szerokości, ale na tej niewielkiej wyspie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy i miejsc do obejrzenia. W stolicy, w mieście Kos rośnie olbrzymi platan, mający 15 metrów w obwodzie, który według tutejszej legendy, został posadzony własnoręcznie przez ojca nauk medycznych, Hipokratesa; niedaleko znajdują się ruiny starożytnego miasta ? archeolodzy oceniają jego wiek na około 366 rok przed naszą erą.
Cztery kilometrów od miasta Kos znajduje się wspaniały ośrodek, założony w IV wieku przed nasza erą, położony na tarasach a poświęcony bogu sztuki lekarskiej Asklepiosowi.
Niedaleko miejscowości Kamari warto obejrzeć ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki św. Stefana, a po północnej stronie wyspy położone jest słone jezioro, gdzie można zobaczyć przepiękne flamingi.
W Kefalos na wzgórzu stał kiedyś zamek joannitów, z którego zostały już tylko ruiny, ale widok z tego miejsca jest naprawdę urzekający?

Inne wpisy o turystyce:

About

Tagi: kompleksowe usługi ślusarskie kraków, plisy Oświęcim, drążenie foremników, szycie firan kędzierzyn, redox extreme efekty, kreda sisa, rodogosz ogrody, Vademecum elektryka SEP, orienteering miejski na imprezę integracyjną, certyfikat flange fitter, rozstępy biceps