Trekking

Trekking
Trekking
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_urlop13.jpgKażdy turysta ma swoje cele. Każdy też szuka sposobu podróżowania idealnego do jego własnych oczekiwań i pragnień. Jedni wolą spokojne leżakowanie gdzieś w cieniu palmy. Inni zdecydowanie kochają wyzwania i inspiruje ich turystyka, która takie wyzwania stawia. I to właśnie dla takich osób, pełnych energii, lubiących mierzyć się ze światem jest trekking.

Cóż to takiego? Ta forma turystyki wywodzi się od afrykańskiej wędrówki Burów, którzy przemierzając Czarny Ląd, odkrywali i zdobywali w XVII i XVIII wieku nowe ziemie. Ponieważ byli to osadnicy pochodzenia europejskiego, wędrówki takie były dla nich wręcz ekstremalne. I taki właśnie jest trekking. Uprawiany w trudnych warunkach, zarówno klimatycznych, jak też i terenowych, wymaga od turysty dużego wysiłku i fizycznego i psychicznego.

Trekking głównie uprawiany jest dziś na terenach górskich. Poza tym turystyka ta znajduje też wielu zwolenników na terenach pustynnych, tropikalnych, czy lodowcowych. To zależy już od przyrodniczych upodobań turysty.

Inne wpisy o turystyce:

About

Tagi: certyfikat flange fitter, vetrex okna bielsko biała, Fotoodmładzanie żary, kaplica Santori, armatura łazienkowa Apavisa, Tynk mozaikowy Lakma, docieplenie granulatem Radom, baront schody, Szamba Betonowe Brzozów, orienteering miejski na imprezę integracyjną, highlightersmink